شرایط بازگشت کالا

یکی از مهمترین ارکان فروشگاه‌های اینترنتی، دارا بودن شرایط ویژه برای بازگشت کالاهایی است که به هر دلیلی مشتری خواهان باز گرداندن آن است.

عودت یا بازگرداندن کالا به دلایل و با شرایط متفاوت و البته با قید قوانین خاص الزامی است. برخی اوقات اشتباهاتی توسط خریدار و فروشنده صورت می‌گیرد و کالای خریداری شده توسط مشتری باید پس فرستاده شود؛ با این حال بازگرداندن محصول خریداری شده شرایط و ضوابطی دارد که باید به آنها توجه داشت.
پیش از خرید محصول مورد نظر خود به نکات زیر توجه کنید و شرایط بازگشت کالا را مورد مطالعه قرار دهید:

تمامی محصولات درج شده در سایت هایپر استخر، دارای گارانتی معتبر و شرایط نصب هستند؛ این محصولات یا در زمره تجهیزات فنی استخر نظیر تجهیزات فیلتراسیون، گندزدایی (ضدعفونی)، نظافت و نگهداری و تأمین گرمایش و تهویه مطبوع استخر هستند که عمدتا از قیمت بالایی برخوردارند و یا زیرمجموعه لوازم جانبی استخر هستند که به طور معمول کالای مکانیکی و الکترونیکی نیستند.
انواع برگ گیر، سرجارو، محلول‌های شیمیایی ضدعفونی کردن آب استخر و … نیز عمده این محصولات را تشکیل می‌دهند.
به علاوه بخشی از محصولات موجود در سایت هیاپر استخر را کالاهایی تشکیل می‌دهند که به سفارش مشتری تولید می‌شوند.
انواع فیلتر شنی استیل و گالوانیزه و منابع کویلی دوجداره را نیز می‌توان زیرمجموعه محصولات سفارشی قلمداد کرد.
باید توجه داشت که بسیاری از محصولات استخری دارای شرایط نصب هستند و شرکت تولید / وارد کننده، این تجهیزات را تنها به شرط نصب توسط نصاب و تکنسین مجاز خود گارانتی می‌کند.

در ادامه دو مورد استثنایی اساسی که باعث می‌شود هایپر استخر از بازپس گیری کالای فروخته شده صرف نظر کند را قید خواهیم کرد:

مورد اول:
محصولاتی که به صورت وکیوم و دارای کارتن هستند و شرایط نصب آنها به گونه‌ایست که باید توسط نصاب مجاز شرکت گارانتی کننده نصب شوند؛
در صورتی که کارتن تجهیزات فوق توسط هر شخصی غیر از تکنسین مجاز شرکت گارانتی کننده باز شود، فارغ از اینکه نصب شده باشد یا خیر، از گارانتی خارج شده و قابل عودت نمی‌باشد.
بدیهی است که چنانچه نصب این محصولات توسط تکنسین مجاز شرکت گارانتی کننده صورت گرفته باشد و در ادامه ایراد فنی در عملکرد آن رویت شود، با هماهنگی کارشناسان فروش هایپر استخر، در مدت زمان 7 روز (این مدت زمان از روز نصب محصول محاسبه خواهد شد) باید بازگردانده و تحویل مجموعه هایپر استخر داده شود.
گرچه هماهنگی مورد ذکر با کارشناسان فروش هایپر استخر، امکان کوتاه کردن این مسیر را نیز میسر می‎‌سازد و با اطلاع رسانی این مسأله به واحد خدمات پس از فروش برند و کالای مورد نظر، رضایتمندی مشتری سرعت بیشتری می‌یابد.
در تمام این مدت به این نکته نیز توجه داشته باشید که کارتن محصول باید کاملا سالم مانده و هیچ گونه خدشه و زدگی در آن نباید رویت شود.

مورد دوم:
محصولاتی که طبق سفارش مشتری و با مشاوره و محاسبات کارشناسان فروش هایپر استخر، تولید می‌شوند.
بهترین مثال برای این محصولات، فیلتر شنی فلزی تصفیه آب استخر است؛ این محصول همانند فیلترهای شنی گالوانیزه در کارگاه‌های صنعتی و طبق محاسبات دقیق کارشناسان فروش ساخته شده و در نهایت با تأیید مشتری در اختیار وی قرار می‌گیرد.
قاعدتا استرداد چنین کالایی ممکن نیست، اما با این حال در صورت بروز چنین رخدادی، می‌توانید با همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی هایپر استخر هماهنگ کنید و به یک جمع بندی برای حل این مشکل برسید.

در چه شرایطی کالای خریداری شده قابل بازگرداندن است؟

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، در صورتی که هرگونه اشکال فنی در عملکرد محصول بوجود بیاید، با در نظر گرفتن این نکته که توسط نصاب مجاز نصب و اجرا شده باشد (برای محصولاتی که نیاز به نصب دارند) و کارتن و متعلقات کارتن سالم باشند، استرداد مجاز است.

اگر قصور از طرف تیم فروش هایپر استخر صورت بگیرد؛ بعنوان مثال کالای خریداری شده با آنچه به دست خریدار رسیده مغایرت داشته باشد، بازگشت محصول اشتباهی و ارسال محصول مورد نظر مشتری با هزینه هایپر استخر، الزامی است.

هایپر استخر در قبال محصولاتی که برای ارسال به باربری یا تیپاکس تحویل داده می‌شوند، هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ با این حال این مجموعه در راستای فرهنگ مشتری مداری، به مشتری و با هماهنگی باربری و تیپاکس، کمک خواهد کرد تا مشکل رفع شود.

اگر خریدار به هر دلیلی از خرید خود انصراف دهد و خواهان استرداد کالا باشد، در صورتی که کالا در زمره محصولات سفارشی و تجهیزاتی که پلمپ آنها باز شده باشد، به شمار نیاید، استرداد ممکن است.

دقت به این نکته الزامی است که در صورت انصراف، هرگز نباید به پلمپ دستگاه و کارتن آن آسیبی برسد. لازم به ذکر است در این حالت، هزینه‌ ارسال کالا به عهده مشتری محترم است.

در نهایت تیم هایپر استخر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه استرداد و عودت کالای خریداری شده است؛ همانطور که از شما می‌خواهیم پیش از ثبت سفارش حتما از مشاوره کارشناسان هایپر استخر، بهره مند شوید، قبل از تصمیم گیری برای بازگردندن کالا هم از هم‌اندیشی مشاوران این مجموعه برخوردار شوید.